Jak przyśpieszyć proces termomodernizacji wspólnot mieszkaniowych? Jaką rolę w zakresie modernizacji energetycznej spełnia samorząd terytorialny? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą eksperci podczas warsztatów on-line Eco-Miasto pt. „Ku poprawie efektywności energetycznej budynków”.  Wydarzenie odbędzie się już 26 listopada br.

Sektor budownictwa odgrywa dominującą rolę w przejściu na gospodarkę niskoemisyjną. W kontekście całego globu jedynie w 2017 r. budowa i eksploatacja obiektów budowlanych odpowiadały aż za 36 proc. całkowitego końcowego zużycia energii. Zgodnie z przewidywaniami ciągły wzrost liczby ludności będzie głównym czynnikiem wzrostu zapotrzebowania na energię w budynkach w następnych dekadach. Stąd też tematem kolejnych regionalnych warsztatów Eco-Miasto będzie właśnie efektywność energetyczna budynków.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z BNP Paribas Bank Polska, partnrem 7. edycji konkursu Eco-Miasto, oraz Urzędem Miejskim w Krakowie. Warsztaty odbędą się w formule online już 26 listopada br. o godz. 10:00. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. Transmisja odbędzie się za pomocą aplikacji Zoom.

Agenda wydarzenia

Eksperci zaproszeniu do udziału w wydarzeniu rozmawiać będą o kluczowych wyzwaniach związanych z efektywnością energetyczną budynków. Agenda wydarzenia zapewni przestrzeń do dyskusji wokół najbardziej palących i zarazem najbliższych samorządowcom tematów. Alexandre Nicourt z Paryskiej Agencji Klimatycznej w swojej prezentacji przybliży uczestnikom wydarzenia rozwiązanie przyspieszające proces modernizacji energetycznej we wspólnotach mieszkaniowych. Andreas Piontek, przedstawiciel Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), przybliży z kolei działania podejmowane przez EBI w celu poprawy efektywności energetycznej budynków w Polsce. Uczestnicy wydarzenia będą mogli ponadto zapoznać się z programami finansowania przedsięwzięć termomodernizacyjnych oferowanymi przez BNP Paribas Bank Polska – Adam Hirny, dyrektor Banku przedstawi programy EKO-WSPÓLNOTA Z ZYSKIEM, EKO-FIRMA Z ZYSKIEM.

Nie zabraknie także lokalnej perspektywy. Andrzej Łazęcki z Urząd Miasta Krakowa na przykładzie miejskich doświadczeń opowie o roli samorządu terytorialnego w termomodernizacji budynków, a Piotr Kukla z Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii opowie o roli konsultantów energetycznych we wdrażaniu rozwiązań termomodernizacyjnych.

Webinar ”Ku poprawie efektywności energetycznej budynków” – pobierz agendę wydarzenia

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik Teraz Środowisko. Partnerami strategicznymi są Ceetrus, BNP Paribas, Fundacja Veolia oraz Renault Polska. Więcej informacji o konkursie i planowanych działaniach znajdziecie na stronie www.eco-miasto.pl oraz w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również

04.09.2024

Warsztaty ze zrównoważonej mobilności w Krakowie

Ambasada Francji w Polsce i UNEP/GRID-Warszawa, we współpracy z partnerem strategicznym Renault Group, zapraszają na kolejne warsztaty „Zrównoważona m…
02.09.2024

Webinar „Zielono-błękitna infrastruktura i jej znaczenie w podnoszeniu odporności miejskich ekosystemów”

Ambasada Francji w Polsce i UNEP/GRID-Warszawa, we współpracy z partnerem strategicznym NHOOD Polska, zapraszają na webinar „Zielono-błękitna infrastr…
08.08.2024

Ostatni dzwonek na zgłoszenie do konkursu

Statuetki za działania wspierające zrównoważony rozwój miast są przyznawane w konkursie Eco-Miasto już od 11 lat.
06.08.2024

Znamy datę konferencji Eco-Miasto 2024

Już 24 października w Centrum Nauki Kopernik kolejna odsłona wydarzenia o miastach i dla miast.
09.07.2024

Warsztaty ze zrównoważonej mobilności w Gdyni

Ambasada Francji w Polsce i UNEP/GRID-Warszawa, we współpracy z partnerem strategicznym Renault Group, zorganizowały warsztat w ramach realizowanego p…

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2024